Kam tas blogas?

Jeigu domitės vaikiškomis knygomis, tuomet tikrai bent kartą girdėjote keistą dviejų žodžių junginį – „Nieko rimto“. O jeigu mūsų draugu esate jau kurį laiką, tuomet turbūt žinote, kad mums labai rūpi, kokios knygos patenka į mažiausiųjų skaitytojų rankas. Tinkamos knygos atveria stebuklų kupinus pasaulius, lavina vaizduotę, padeda vaikui užaugti savarankiškai mąstančia ir visapusiška asmenybe. O šito nori, sutikite, kiekviena mama ir kiekvienas tėtis.
Tik ką daryti tam užsiėmusiam tėčiui ar labai skubančiai mamai, kai knygyne nuo lentynų žvelgia šimtai knygų viršelių? Kurios knygelės iliustracijos yra geresnės? Kaip žinoti, ar teksto kalba tinkama penkiamečiui? O kaip įsiūlyti knygą vienuolikmečiui? Ar vaikui nebus baugu klausytis liaudies pasakų? O kas? O kaip? O kodėl?…
Daug klausimų ir kartais mažai atsakymų į juos. Todėl ir pradedame rašyti šį blogą. Kad galėtume kalbėti apie vaikiškas knygas, apie įvairius mitus ir tabu, apie tai, kaip atskirti gerą kūrinį nuo šlamšto, apie vaikų skaitymo ypatumus ir apie daugelį kitų, skaitančioms šeimoms aktualių dalykų.

Šis blogas nebus vien tik leidyklos „Nieko rimto“ tribūna. Mes mielai leisime pasisakyti ir kitiems. Į pagalbą kviesimės vaikų literatūros ekspertus, psichologus, kalbėsimės su mamomis, vaikų rašytojais ir dalininkais. Taip pat leisime pažvelgti į vaikiškų knygų leidybos virtuvę ir atkreipsime dėmesį į nedidelius, bet labai svarbius dalykus. Todėl nepamirškite užsukti į svečius. Mes lauksime atviromis durimis ir avietėmis kvepiančia arbata:)

Įrašo “Kam tas blogas?” komentarai: 2

  1. jau kuris laikas gaunu Jusu malonu laiska , kuriame siulomi gurmaniskos sudeties vaikisku knygu kokteiliai. nespeju paragauti, bet ta diena tikrai ateis. nesu tevas, kurio vaikas siandien turetu perskaityti knyga ir dvasiskai sutvirteti.. kazkada kai vaikai buvo mazi ir klausesi sekdavau jiems pasakas apie uodus zyzla kyzla ir pasternokas. sekdavau , nes nebuvo ka skaityti naujo. skubu pabrezti , kad dabar tikrai labai daug naujo. gyvas miskas tie jusu leidiniai, pasakos, grazios iliustracijos. dabar truksta laiko tureti viska, bet truksta laiko ir tureti mylimiausia. matau, kad ruosiates padeti tiems kas klausosi ir kas deliojasi knygas skaityti. dalyvauciau Jusu leidybos pokalbiuose. man patinka kalbeti su Jusu merginomis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s