John Flanagan fenomenas

Visame pasaulyje minias gerbėjų pritraukianti knygų serija prasidėjo nuo noro sudominti sūnų knygomis. Šiandien Johno Flanagano serija „Žvalgo mokinys“ ne tik sudomina, bet ir tampa daugelio paauglių kultiniu kūriniu. Pirmoji šios serijos knyga „Žvalgo mokinys. Gorlano griuvėsiai“ šių metų vasarį pasirodė ir Lietuvoje, o apie šią fenomenalią seriją pasakoja Simona.

Johnas Flanaganas dar vaikystėje svajojo tapti rašytoju. Įkvėptas puikiai istorijas pasakojančios mamos jis kurdavo charakterius ir nuotykių siužetus, kuriuos įgyvendindavo savo žaidimuose. Ir nors užaugęs tapo televizijos žurnalistu ir reklamų kūrėju, sena svajonė rašyti visą laiką kirbėjo Johno galvoje.

John Flanagan

John Flanagan

Pirmoji proga įgyvendinti svajonę pasitaikė, kai jis nusprendė savo paauglį sūnų Maiklą sudominti knygomis. Johnas sukūrė dvidešimt neilgų pasakojimų apie žvalgo mokinį Vilį ir net neįsivaizdavo, kad jie išsirutulios į dvylikos knygų seriją. Rašytojas sugebėjo sukurti tokį unikalų pasakojimą, kuris pritraukė minias gerbėjų visame pasaulyje. „Žvalgo mokinyje“ rasite savitą pasaulį su Lietaus ir Nakties kalnais, raudančiais akmenimis, žiauriais priešais ir… jaunais žmonėmis, ant kurių pečių gula didžiulė atsakomybė – apginti savo karalystę ir jos žmones.

Nors knyga priskiriama fantasy žanrui, iš tikrųjų magiškų dalykų čia nėra daug. Autorius, kurdamas personažų charakterius, rėmėsi realių žmonių portretais. Jokių magiškų galių veikėjams Johnas neįkvėpė. Kaip pats teigia, ši serija turi skatinti paauglius kliautis savo jėgomis ir išmone, tad personažai turi būti kuo žemiškesni, artimesni skaitytojui. Visi turi trūkumų, o „Žvalgo mokinys“ padeda suprasti, jog tereikia tuos trūkumus tinkamai panaudoti ir jie taps privalumais.

O kad ir knygos įvykiai klostytųsi sklandžiai ir tikroviškai, rašydamas autorius braižo žemėlapius, piešia mažus eskizus, kurių pagalba visuomet žino, kur yra jo veikėjai. Skaitytojams yra pasiekiamas bendras visos serijos žemėlapis, kuriame jie gali atpažinti knygoje įvardijamas vietas ir sekti savo herojų keliais, taip geriau įsivaizduodami pasakojimo atmosferą.

Tačiau gerbėjams neužtenka tokių papildomų vaizdinių priemonių ir jie kasmet telkiasi į literatūrines stovyklas, kur mokosi žvalgų triukų, inscenizuoja kovas ir užsiima kitomis, pagal knygos siužetą organizuotomis veiklomis. Dar daugiau gerbėjų šluoja iš parduotuvių lentynų visą su serija susijusią atributiką arba gaminasi ją patys, fotografuojasi su skaitomomis serijos knygomis ir plačiai dalinasi įžvalgomis ir nuomonėmis tarpusavyje. Ne kiekviena knyga sugeba suburti tokį judėjimą, tad Johno Flanagano „Žvalgo mokinį“ galima laikyti fenomenu, gebančiu įtraukti ir suburti paauglius visame pasaulyje.

„Žvalgo mokinio“ knygų dvidešimtyje šalių parduota jau per 4 milijonus egzempliorių ir jos nuolat patenka į „New York Times“ geriausiai perkamų knygų sąrašą. Šaunu, kad pagaliau pirmoji šios serijos dalis pasiekė ir Lietuvą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s