Arvydas Vereckis: „Tai darbas, kuris yra būtinas, prasmingas ir suteiks galimybę ateityje visiems mums gyventi šviesiau“

Labdara pamažu tampa daugelio žmonių natūralia gyvenimo dalimi. Vis mažiau keliame klausimų ir tvirčiau imame suvokti, kodėl reikia aukoti. Vis labiau suprantame save kaip visuomenės dalį ir nesikratome bendrumo jausmo. Tačiau kol labdaros tradicijos į visuomenės savimonę suleido šiokias tokias šaknis, turėjo būti nueitas ilgas kelias, reikalavęs nemažai įvairių žmonių pastangų.

Galima pasidžiaugti, kad Lietuvoje šiuo metu veikia daugiau nei 250 labdaringų organizacijų. Visi šie labdaros ir paramos fondai atsakingi už skirtingas sritis: vieni prisideda prie skurdo mažinimo šalyje („Maisto bankas”, „Caritas“), kiti padeda neįgaliesiems ir jų šeimoms („Algojimas”, „Padėk užaugti“), dar kiti rūpinasi sergančių žmonių kasdienybės palengvinimu („Mamų unija“, „Nedelsk“). Turbūt nė neverta priminti Almos Adamkienės įsteigto paramos fondo, kuris vienas pirmųjų pradėjo vykdyti labdaringą veiklą Lietuvoje ir su kuriuo „Nieko rimto“ leidykla turėjo garbės bendradarbiauti. Tačiau visas šias organizacijas vienija bendras tikslas – padėti. Didelė dalis jų skirtos pagelbėti vaikams – juos išklausyti, skatinti jų švietimą bei domėjimąsi mokslu, globoti netekusius šeimos. Daugeliui ne kartą girdėtos organizacijų vykdomos labdaros akcijos (pavyzdžiui, „Išsipildymo akcija“), kuriomis nuolat garsiai primenama, kad visada yra laukiančių pagalbos ir palaikymo. Taigi galimybių prisidėti – gausybė, tačiau reikia pripažinti, kad kalėdinis laikotarpis su savimi atsineša dar didesnį glėbį raginimų paaukoti.

Pamažu tradicijas įgauna ir jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojama akcija „Knygų Kalėdos“. Jos tikslas – praturtinti Lietuvos miestų, miestelių viešąsias ir mokyklų bibliotekas trūkstamomis knygomis. Akcijos metu vyksta nemažai įvairių renginių, padedančių didinti skaitančių ir besidominčių literatūra būrį. Knyga tampa žmonių vienybės įrankiu. Sunku būtų ginčytis, ar begalima rasti tam geresnę priemonę. „Nes knyga yra ne tik žinios, informacija, ji yra ir menas, kultūra, bendravimo kultūra“, – yra sakiusi Prezidentė.

001

Šiais metais prie šios akcijos su džiaugsmu prisijungė ir vaikų literatūros leidykla „Nieko rimto“. Leidyklos vadovas Arvydas Vereckis, paklaustas, kodėl buvo nuspręsta prisidėti prie akcijos, pasakojo, kad, jo nuomone, kiekviena leidykla turi dalyvauti labdaringoje šalies veikloje ir suprasti, kad „Tai darbas, kuris yra būtinas, prasmingas ir suteiks galimybę ateityje visiems mums gyventi šviesiau“. Tačiau A. Vereckis mano, kad leidykla turi jausti ne pareigą padėti, o pašaukimą pasak jo, pareiga turi prievolės atspalvį. Ir leidykla visuomet iš pašaukimo ieško galimybių tai įgyvendinti. Akcija „Knygų Kalėdos“ su mūsų šalies Prezidente – puiki galimybė įgyvendinti savąjį“, – tvirtina „Nieko rimto“ vadovas.

Žinoma, stengiamės ne tik prisidėti prie kitų organizuojamų labdaringų veiklų, tačiau imamės ir patys įgyvendinti kilusias idėjas. Mūsų leidykla jau trejus metus bendradarbiaudama su įvairių Lietuvos miestų mokyklų bibliotekomis organizuoja kalėdinę mugę. Jos metu bibliotekose galima įsigyti leidyklos atvirukų, užrašų knygelių, knygų skirtukų ir įvairių kitų smulkmenų. Už pusę sumos, gautos už mugėse parduotas prekes, mokyklos bibliotekos gali įsigyti kokių tik nori leidyklos knygų ir taip papildyti savo lentynas. Šiemet šioje akcijoje sudalyvavo net 47-ios mokyklų bibliotekos. Mums labai smagu girdėti, kad mugės visuomet praeina šurmulingai ir smagiai. Juk pats procesas, be abejo, yra lygiai taip pat svarbus!

10945505_928979797112918_761800578_n

Itin entuziastingai būna nusiteikusios mokyklos bibliotekų darbuotojos. Kadangi bibliotekos fondai būna pildomi tik iš mokinio krepšelio lėšų, kurios skiriamos pirkti programoje numatytą literatūrą arba iš paramos, o ji nėra tokia dažna viešnia mokyklų bibliotekose kaip norėtųsi. Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos bibliotekininkė Laima sako, kad pagauta didelio noro kuo sėkmingiau suorganizuoti mugę pasitelkė visą būrį pagalbininkų, padėjusių paskleisti žinią apie renginį: „Motyvacija didelė, tad entuziastingai ėmiausi darbo. Pirmiausia – reklama ir informacijos sklaida. Čia geranoriškai padėjo mokyklos pavaduotoja ugdymui, kuri per elektroninį dienyną paskleidė žinią mokytojams apie galimybę įsigyti „Nieko rimto“ leidyklos prekių. Na, o kai kurie mokytojai to paties dienyno pagalba informavo vaikus. Žinoma, padėjo informaciniai skelbimai įvairiose mokyklos erdvėse, vizitai į klases. Susidomėjimas buvo nemažas.“

Matydami suaugusiųjų pavyzdį, entuziazmu netrukus užsikrečia ir į kalėdinės mugės sūkurį įsisuka ir vaikai. Štai Švenčionių pradinės mokyklos bibliotekininkė Vida pasakoja, jog labai svarbu įtraukti vaikus į mugės vyksmo procesą.Vaikai labai mėgsta prekiauti, reklamuoti, nes mugė vyksta mokyklos bibliotekoje. Viena mergaitė būna atsakinga už pinigėlius, o kitos pagalbininkės prekiauja. Vaikams labai patinka mažučiai atvirukai, o mokytojai mieliau perka užrašų knygeles ir didelius atvirukus. Vaikams būna labai smagu, kad už uždirbtus pinigus jie gali išsirinkti knygų bibliotekai“, – sako ji. Be abejo, bibliotekos ir kiti mokyklos darbuotojai nuolat primena, kodėl organizuojama ši mugė, o su mažaisiais diskutuojama, kokias knygeles jie labiausiai norėtų rasti bibliotekose. Taigi mugė skatina šiltą mokyklos bendruomenės bendravimą, norą būti veikliam.

Girdėdami tiek gerų atsiliepimų, matydami tiek šypsenų, žinodami, kad bibliotekų lentynos nedulka tuščios, mes ir patys į kišenes prisikrauname šūsnį geros nuotaikos, kuri padeda nepamiršti kam ir dėl ko esame. Turbūt visi sutiks, kad kažką duodamas visada ir pats gauni atgal, tačiau „Nieko rimto“ vadovas A. Vereckis, pritariamai palinksėjęs, dar prideda: „Tačiau šiuo atveju mes duodame nieko nelaukdami ir nesitikėdami. Kartais gyvenime atrandi dovanas arba jas tiesiog gauni. Belieka tik su dėkingumu jas duoti, o kitiems – jas priimti.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s