Darželių konkurso rezultatai: lentynos papildytos naujomis knygomis

Vaikų piešiniai vieniems yra pramoga, kitiems mįslė, tretiems – tyrinėjimo objektas. O šį kartą darželiams tai buvo būdas laimėti didžiulį knygų rinkinį. Vaikų knygų leidykla „Nieko rimto“, vykdydama projektą „Mūsų mažoji biblioteka“, dar kovo mėnesio pradžioje paskelbė vaikų piešinių konkursą darželiams. Vaikai grupėse visą mėnesį piešė, klijavo, kirpo, o į leidyklą kasdien plūdo laiškai. Konkurse dalyvavo net 159 darželio grupės, todėl komisijai vertinti ir išrinkti laiminguosius buvo nelengva.

Konkurso dalyviai: nuo Skuodo iki Varėnos

Vertinimo dieną leidyklos grindys buvo nuklotos piešinių jūra, kuri stebino vaikų ir auklėtojų išradingumu, formų, technikų ir spalvų gausybe. Konkurse galėjo dalyvauti vaikų darželiai ir kitos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tad dalyvių amžius varijavo nuo 2 iki 7 m. Dalyvių sulaukta ne tik iš didžiųjų miestų, bet ir miestelių bei kaimų. Aktyviausiai dalyvavo Vilniaus, Panevėžio ir Kauno miestų ir rajonų darželiai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piešinių konkurso tema „Mano sapnas“ buvo labai aktuali darželio auklėtiniams. Popiečio miegas darželyje ne visiems toks malonus ir lengvai įveikiamas, kaip gali pasirodyti – todėl buvo siūloma auklėtojoms sudominti vaikučius ir po miegelio pasiūlyti piešti sapnus. Už įdomiausius ir kūrybiškiausius sapnus skiriama dovana – dešimties knygų rinkinys visai darželio grupei.

Vaikų piešinių vertinimas – misija ne iš lengvųjų

Komisija svarstė, dėliojo, skaičiavo, kruopščiai tyrinėjo dalyvių darbus. „Vaikų kūrybos išvis nenorėčiau vertinti. Pats jos buvimas jau yra didelis gėris ir, kai pažyra begalė spalvotų piešinių, stengiuos pamatyti ne „gražų piešinį“, o vaiko įsijautimą į darbą. Ar tik šiek tiek pabraukė teptuku ir pamiršo, nubėgo žaisti, ar, viską užmiršęs, keliavo su pieštuku savo vidinio pasaulio taku. Rezultatas šiuo atveju net ne toks svarbus. O procesas visad matosi“, – po konkurso pasakojo piešinius vertinusi dailininkė Sigutė Ach. Komisija atkreipė didelį dėmesį į auklėtojų indėlį – šiame konkurse jis buvo vertinamas kaip pastangos ir entuziazmas dalyvauti konkurse. Nors konkurso sąlygose tikrai nebuvo nurodyta, kad reikalingi piešinių-sapnų aprašymai, „kai kurios auklėtojos buvo tokios entuziastės, kad nepatingėjo apklausti jaunuosius kūrėjus ir kruopščiai aprašė jų komentarus. Piešti sapnai buvo papildyti pasakojimais, kurie tikrai nudžiugino, nustebino, prajuokino, sužavėjo. Tai buvo įspūdingiausias momentas – juk dažnai keturmečio piešinyje būna daug kas aišku tik jam pačiam, o komentaras tarsi pakviečia į jo pasaulį“, – dalinosi įspūdžiais dailininkė.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kūrybiškiausieji laimėjo šūsnį knygų

Laimėtojai apdovanoti balandžio 2-ąją – Tarptautinės vaikų knygos dieną. Patys kūrybiškiausi ir išradingiausi sapnuotojai pripažinti Kauno menų darželio „ETIUDAS“ Pelėdžiukų grupės vaikai. Šią savaitę vaikučiai jau džiaugėsi pačių išsirinktu knygų rinkiniu (laimėtojai galėjo rinktis dešimt knygų iš viso www.niekorimto.lt asortimento).

DSC00221

Po konkurso laimėjusios grupės auklėtoja Rita Sriubienė pasakoja: „Mūsų „Pelėdžiukų“ grupėje knygelės labai mylimos, gerbiamos ir tausojamos. Be knygos – nė dienos. Pamačiusi kvietimą piešti sapnus, pasiūliau vaikams dalyvauti konkurse. Vaikų akelės sužibo – ėmėmės veiksmų. Žaidėme vaizduotės žaidimą apie miegantį zuikį, daug fantazavom, juokavom, tuomet nusprendėme po miegelio nupiešti savo sapnus. Po miegelio Mantas sako: „Mano akelės užsidarė kaip garažo durys ir užmigau“,mes įpratę savo darbelius pakomentuoti, sugalvoti kokią nors istoriją. Todėl man tenka klausyti ir greitai rašyti. O laimėtomis knygelėmis labai džiaugiamės. Vaikai jau spėjo visas knygas apžiūrėti, paskaityti, pakomentuoti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vertinant ir renkant geriausiuosius dailininkės Sigutė Ach bei Lina Eitmantytė-Valužienė negalėjo taip lengvai išskirti tik vieno geriausiojo, kitus paliekant be jokio laimėjimo. O ir leidyklos vadovas Arvydas Verckis pažymi, kad „ypatingai nustebino dalyvių gausa, piešinių spalvos ir ypač pozityvus požiūris. Todėl sugalvojome įteigti daugiau nei vieną pagrindinį prizą“. Buvo nuspręsta įsteigti dar keletą papildomų projekto „Mūsų mažoji biblioteka“ prizų. Taip pradžiugintos dar 6 darželio grupės:

  • Panevėžio darželio PURIENA Boružėlių grupė (auklėtoja Dalia Staniūnienė),
  • Radviliškio darželio EGLUTĖ dalyviai (auklėtoja Laimutė Vaičiulytė),
  • Kretingos darželio PASAKA Miškinukų grupė (auklėtoja Jūratė Balčytienė),
  • Vilniaus darželio GUDRUTIS Saulės zuikučių grupė (auklėtoja Virginija Sauliūtė-Darvydė),
  • Vilniaus darželio MAŽYLIS dalyviai (auklėtoja Aušra Leščiuvienė),
  • KAIRIŲ darželio Smalsučių grupė (auklėtoja Alma Šulčienė).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komisija atkreipė dėmesį, kad ir esant kuklioms sąlygoms, užtenka paprastų priemonių, kad vaikų piešinėliai išsiskirtų iš minios – tereikia pedagogo dėmesio, kantrybės, teisingo požiūrio į vaiką ir leidimo kurti laisvai. Vaikų piešinių konkurso organizatoriai džiaugiasi ypač gausiu dalyvių kiekiu ir taria didelį AČIŪ visoms 159 darželio grupėms už spalvingą ir nuoširdų dalyvavimą. Buvo džiugu sulaukti tiek daug vaikų kūrybos, kurioje, kaip sako Sigutė Ach, „į vieną margą rezginį susimaišiusi tikrovė, įspūdžiai ir svajonės, žaidimų fragmentai ir mažyliui svarbūs žmonės.“

padeka_dalyviams_sp

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s