Dovanų pakavimas – iššūkis ar malonumas?

Lengviausias būdas pakuoti dovanas – sudėti jas į dovanų maišelius. Tačiau ne visiems pakanka tokio paprasto sprendimo. Neretai šventės metu daugiausia dėmesio gauna įpakavimas, o ne pati dovana. Kur kas jaukiau ir dovanos gavėjui, kai mato įdėtą darbą.

Pagal sugebėjimus ir žmogų, kuriam dovana skirta, galima sugalvoti ypatingų, asmeniškų, prabangių, žaismingų ir visokių kitokių pakavimo būdų. Žemiau – keletas idėjų, kurios bus naudingos, ypač dabar, belaukiant didžiųjų metų švenčių.

Jei nelabai pažįstate žmogų, kuriam skirta dovana, arba kaip tik puikiai žinote, jog jis – minimalistas, dovanos pakavimas taip pat neužims laiko. Vis labiau plinta pakavimas į kepimo popierių ar rusvą kartoną primenančius maišelius, dėžutes. Į tokios spalvos popierių suvyniotai dovanai pakanka kaspinėlio, virvelės. Ir turite skoningą, neįpareigojančią pakuotę. Ji taip pat tinka ir prabangioms dovanoms, kurių nereikėtų apkrauti spalvomis ir atributais pakuojant.

12256871_1639766339644377_1691624992_n

Nuo šio pakavimo būdo atsispiriant kyla ir išradingesnių idėjų.

Vertinantiems natūralumą, tiems, kam dovanojate ekologiškus produktus, veganiškus skanėstus ir perdirbtų medžiagų papuošalus tiks įpakavimas, dvelkiantis gamta. Tą patį minimalistinį rusvą popierių puoškite džiovintais lapais, eglės šakele, parduotuvėse galima rasti žaliuojančių prieskoninių augalų, o gal pasiseks rasti ir kokią puošnesnę plunksną ar dailiai susisukusią medžio drožlę.

natur.jpg

Kalėdinėms dovanoms idėjų begalės: nuo folijos puošmenų iki džiovintų apelsino skiltelių. Žiemą be sniego labai pagyvins žydro ar tamsiai mėlyno popieriaus įpakavimas su Jūsų karpytomis nedidelėmis snaigėmis, nusėjusiomis vieną dovanos pusę. Kalėdiniu raštu megzta juostelė papuoš žalią arba raudoną vyniojamąjį popierių. Mažu šokoladuku ar imbieriniu sausainuku permatomame krepšelyje dekoruota dovana neabejotinai nudžiugins mažuosius.

kaleeeed

Dovanų pakavimui galintys skirti daugiau laiko ir rankų miklumo nestokojantys vienspalvį popierių gali puošti savo pasigamintais atspaudais. Prisiminkite, kaip mokykloje iš bulvės pjaustėte formas, mirkėte į guašą ir dėliojote vienodus piešinukus ant popieriaus. Taip pat galima iš popieriaus karpyti spalvotas vėliavėles (ypač tinka gimtadieniams), mažus vokelius, balionus, gėles – priklausomai nuo progos – ir jais nuberti dovanos dėžutės paviršių. Naudotis spalvotomis lipniomis juostomis ir kurti savo raštus – gan greitas rankdarbis. Piešiniu puoštas dėžutės dangtelis ar suvyniota dovana bus vietoj atviruko.

ants

Labai miela gauti dovanas, supakuotas atsižvelgiant į žmogaus charakterį, pomėgius. Puošeivą sužavės kristalais nusagstytas pakuotės šonas. Daug keliaujančiam draugui įteikite pašto ženklais (gali būti ir piešti) apklijuotą pakuotę. Gyvūnų mylėtojo dovaną nupėduokite (tiks karpytos pėdutės arba juodas markeris). Tiksliuko įpakavimas turėtų būti aprašinėtas skaičiais ir formulėmis.
Asmeniška dovana bus ir priklijavus Jūsų bendrą ar linksmą vaikystės nuotrauką, užrašius svarbią žmogui frazę.

katin

Sveikinantiems vadovą ar kitą svarbų asmenį norisi ir solidesnio įpakavimo. Tokiu atveju nereikia bijoti juodo popieriaus ir pagyvinti jį balta arba auksine juostele. Norintiems šviesios spalvos – rinkti baltas dėžutes ir juodu, aukso ar sidabro rašalu užrašyti linkėjimą tiesiai ant dangtelio. Arba likti prie visiškai minimalistinio rausvo popieriaus, tik kaip akcentą tuomet pasirinkti geriausia natūralias virveles arba prisegamas korteles-atvirukus.

solid

Minėtos kortelės puikiai tinka nenorintiems daugžodžiauti. Smagus paveiksliukas be teksto pagyvins vienspalvį popierių, pasirinktas dizainas atspindės šventės temą ar dovanos gavėjo asmenybę ir nereikės ilgai sukti galvos prie atviruko – pati dovana bus kaip atvirukas. Toks sprendimas naudingas Kalėdų proga, kai po eglute susimaišo kalnai dovanų. Ant kortelių užrašyti vardai padės dovanoms rasti šeimininkus.
Tokias korteles galima pasidaryti ir patiems, o taupantiems laiką – įsigyti internetu jau paruoštas.

l25-lipdukai-su-vilijos-kvieskaites-piesiniais

Įrašo “Dovanų pakavimas – iššūkis ar malonumas?” komentarai: 2

  1. Esu iš tų kurie vertina natūralumą, todėl idėja supakuoti dovaną į pakuotę kuri dvelkia gamta paimant minimalistinį rusvą popierių puoštą džiovintais lapais arba eglės šakele tikrai sužavėjo. Bandysiu ir aš įgyvendinti šią idėją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s