Knyga – prasminga interjero dalis

„Kambarys be knygų – lyg kūnas be sielos.“ Markas Tulijus Ciceronas.

Pirmą kartą atėjus į namus, kol namų šeimininkai ruošia kavą, pirmiausiai apžiūrime knygų lentynas. Žmogų visada galima pažinti iš jo skaitomų knygų. Dėl šios priežasties dažnai norima knygas laikyti atvirai, jų neslėpti, nekišti į lentynas, kur jos nematomos nei patiems namų šeimininkams, nei svečiams. Knygas atvirai laikyti norisi dar ir todėl, kad perskaičius gerą knygą būna sunku su ja atsisveikinti. Didelį įspūdį palikusį kūrinį norisi skaityti, vartyti iš naujo, prisiminti, galvoti, mąstyti apie jį, dalintis su kitais, o ne pamiršti. Nors pastaruoju metu įprastas knygas dažnai keičia elektroninės, visuomet smagu rankose laikyti dar kvepiančią spaustuvės dažais knygą.

bookafe3

Kavinė „Bookafe

Ryškiais viršeliais ar gausiai iliustruota knyga gali tapti išskirtiniu dekoro elementu, kuris ne tik puikiai atrodys namuose, bet ir bus prasmingas. Viena ar kita knyga tinkamoje vietoje atgaivina namus, suteikia dinamiškumo, jaukumo ir šiltumo. Knyga jau pati savaime yra dekoro elementas, o jei tai artimas ir jums svarbus kūrinys, jis bus ne tik dekoracija, o ir namų sielos atspindys. Juk taip gera skaityti mėgstamą knygą vis iš naujo ir iš naujo.

4_cat

Kavinė „Cat Cafe

Knygos vaikų kambaryje

Tinkamai išdėstyti vaikų knygas nėra taip paprasta. Dėl gausių iliustracijų, didelio formato, storų lapų nėra lengva jas tvarkingai sudėti į lentyną. Juk reikia, kad jos ne tik stovėtų ar gulėtų vietoje, bet ir skatintų vaiką skaityti ir jomis domėtis. Visos knygos turėtų būti išdėstytos viršeliu į jaunąjį skaitytoją ir lengvai pasiekiamos. Knygos vaikų kambaryje gali tapti ir dekoracijomis. Spalvoti, ryškūs, vaikų pamėgti viršeliai suteikia kambariui gyvybingumo, primena vaikui apie jau perskaitytas knygeles ir skatina skaityti toliau.

8

Kavinė „Chaika

Knygos puošia ne tik vaikų kambarius. Ir sudėlioti jas galima išradingai – ne tik surikiuoti į lentynas pagal spalvą. Išvaizdi knyga gali pagyvinti pačias netikėčiausias namų vietas. O gražiausi viršeliai paslėpti ne tokias dailias savo drauges lentynose. Toks išdėstymas patraukia ir svečių dėmesį, ir šeimininkus paskatina atsiversti knygą bei skirti laiko neilgam tekstui net tada, kai, atrodo, jo tikrai nėra.

Nuspręsti įkomponuoti knygą į interjerą padeda ne tik viršelio spalvos ir leidinio forma. Patogu, kai reikiama knyga – po ranka. Gražių citatų pilnas knygas, alegorinius pasakojimus malonu laikyti svečių kambaryje. Receptų knygoms daug didesnė tikimybė būti panaudotoms, kai puošia palangę virtuvėje arba guli netoli lovos. Tikrai taip! Puikus metas suplanuoti kitos dienos valgiaraštį.

7_cat

Kavinė „Cat Cafe

O kaip savo namus knygomis puošiate jūs?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s