2019 metų Knygų mugė. Antra niekorimtukų diena.

_DSC0023

_DSC0025

Nuo pat ryto mūsų stende stovėjo molbertas su dideliu popieriaus lapu, ant kurio visi, kas norėjo, galėjo parašyti, kas jiems yra knyga. Gavome nuostabių atsakymų – nuo visai lakoniškų iki filosofinių: knyga – tai savęs atradimas, portalas į kitą dimensiją, terapija, nuotykis, mokytoja, geriausia draugė, meilė!
Šiandien vaikai bendravo su gamtos fotografu bei knygos apie gyvūnus „Visa tiesa apie gyvūnus“ autoriumi Mariumi Čepuliu, su mažaisiais skaitytojais susitiko ir Selemonas Paltanavičius, Kęstutis Kasparavičius bei Virgis Šidlauskas. Rašytojus aplankė ir autografus gavo daugybė gerbėjų – nuo pačių mažiausiųjų iki visai didelių. Jolita Zykutė ir šiandien vykdė kūrybinę provokaciją „Gražiausios karalaitės pasaulyje rinkimai. Ką renkiesi Tu?“. Didžioji dauguma norėjo būti laimingiausiais, o ne gražiausiais.

_DSC0162.jpg

Marius Čepulis

O su Eidvile Viktorija Buožyte, „Kibiro Čarlio ir pelės Pupelės“ autore, vaikai dirbtuvėlėse meistravo žavingus peliukus – knygų skirtukus. Mediniai skalbinių segtukai su truputėliu fantazijos greitai tampa ūsuotais ir uodeguotais draugais!

_DSC1025.jpg

Neringa Vaitkutė

Rašytoja Neringa Vaitkutė šiandien šventė savo gimtadienį! Ją sveikino ir visi niekorimtukai, ir gerbėjai, ir kiti rašytojai.

_DSC0667.jpg

Viešnios iš Slovėnijos (kairėje Zarja Menart, dešinėje Ida Mlakar) kartu su vertėja Gabija Kiaušaite (per vidurį).

Iš Slovėnijos į mugę savo knygos „Burtai Šmurtai“ pristatyti atvyko autorė Ida Mlakar kartu su iliustruotoja Zarja Menart. Knygos pristatymas vyko Vaikų scenoje, jo metu vaikai sužinojo, kad Ida dirba bibliotekoje Liublianoje, kad gerti ji labiausiai mėgsta kitų pagamintą arbatą, pvz. savo vyro arba sūnaus, ir kad kaktusai pas ją nemėgsta augti, o kai po darbų lieka laisvo laiko, ji ima ir parašo pasaką. Rašytoja vaikams papasakojo apie savo knygą, atsakė į jų klausimus, o tada ant scenos buvo pakviesti vaikai, kurie siūlė įvairius burtus šmurtus blogos nuotaikos taisymui, o iliustruotoja Zarja juos nupiešė.

_DSC0901.jpg

Šarūnė Baltrušaitienė ir Sigutė Ach

Penktadienio dieną Knygų mugėje užbaigėme su Šarūnės Baltrušaitienės organizuojamomis emocijų pažinimo dirbtuvėmis, Sigutės Ach dovanojamais piešiniais gerbėjams ir Violetos Palčinskaitės dalinamais autografais ant naujai išleistos jos knygos „Stebuklinga Mocarto fleita“.

Miglės Černiauskaitės-Strikauskės reportažas

Nuotraukos Linos Lukšaitės

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s