Apie Marian Orłoń „Seklys Noselė. Grojančio laikrodžio paslaptis“

Saulėtą vasaros dieną, tyliai tiksint atostogų laikui, gulėti pievutėje, po obelimi, ir mintyse įsivaizduoti, kad esi sumanus seklys ir nuostabiai puikiai narplioji sudėtingiausius nusikaltimus – ar ne idilė? Būtent tokia buvo Astridos Lindgren aprašyto žymaus seklio Kalio Blumkvisto mėgstama laisvalaikio pramoga.

3

Tiesa, retas šiuolaikinis vaikas ilgai nugulėtų po obelimi, nes virtualus pasaulis intensyviai stimuliuoja visas jusles. Tačiau prieš numojant ranka BŪTINAI reikėtų pabandyti kyštelėti artyn įdomią knygą. Pavyzdžiui, detektyvinį pasakojimą vaikams.

Kuo ypatingos tokio pobūdžio knygos? Pirma, jų pagavus ir aktyvus siužetas. Jau pirmuose puslapiuose pateikiama įminimo reikalaujanti mįslė. Čia pat pateikiami potencialūs įtariamieji. Viskas pinama taip, kad skaitytojas pradėtų manyti žinąs atsakymus. Tada, žinoma, siužeto linijos išsiskiria, kiekviena nulėkdama į skirtingą pusę. Vaikas skaitys neatsitraukdamas!

Tokiais pagaviais skaitiniais galime paskatinti savo vaikų domėjimąsi literatūra. Pradinukams turėtų labai patikti pripažinto lenkų rašytojo Mariano Orlonio (Marian Orłoń) detektyvinės istorijos vaikams apie seklį Ambraziejų Noselę ir jo padėjėją – šunį Kubą.

Pirmojoje trilogijos dalyje „Seklys Noselė. Grojančio laikrodžio paslaptis“ (iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila) pasakojama apie į pensiją išėjusio seklio ir jo šunelio nuotykius mažame, tyliame miestelyje. Ramią, saulėtą dieną sudrumsčia netikėta vagystė ir į miestelį atvykęs įtartinas juodabarzdis ponas, visur kaišiojantis smailią savo nosį. Žinoma, buvęs seklys Ambraziejus Noselė sutinka padėti atskleisti nusikaltimą ir sučiupti šeimos relikvijos – grojančio laikrodžio – vagį. Jam, kaip visada, pasiruošęs padėti ištikimasis šuo Kuba.

5.jpgKnygos puslapiuose atsispindi švelnus autoriaus būdas ir puikus humoro jausmas. Vaizdingi veikėjų portretai, graži seklio ir jo šunelio draugystė, puikiai išlaikyta pasakojimo intriga, taigi skaityti – vienas malonumas! Juolab kad knygoje rasite ir šmaikščių paveikslėlių. Juos sukūrė garsus lenkų dailininkas, iliustruotojas ir scenografas Ježis Flisakas (Jerzy Flisak).

Jauniesiems sekliams (7–10 metų) taip pat patiktų šios leidyklos „Nieko rimto“ išleistos detektyvinio pobūdžio knygos:

Knyga padeda atrasti, kad tokiame paprastame popieriaus kvadratėlyje gali sutilpti ištisi nuotykių kupini pasauliai.

 

Agnė Skučaitė-Leonavičienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s